Tvn.24: Wybrali najpiękniejszą studentkę. „Impreza ma seksistowski charakter”

tvnwarszawa.tvn24.pl | 2013 | Skąpo ubrane studentki w szpilkach przeciągają na łóżku lub przed kominkiem – tak wyglądają zdjęcia kandydatek do tytułu Miss SGGW 2013. Dla uczelni miała to być forma promocji. Dla niektórych to impreza o seksistowskim charakterze.

antymiss

– Rektor SGGW prof. dr hab. Alojzy Szymański ma zaszczyt zaprosić na galę Miss SGGW 2013 – tak zaczynało się zaproszenie na oficjalne wybory najpiękniejszej studentki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

W pierwszej części udało się przeprowadzić casting, a następnie z 12 dziewczyn wybrano tę najpiękniejszą. Została nią Małgorzata Śmigielska.
Oburzeni na bieliznę i szpilki

Fotorelację z gali finałowej i portrety śmiało wyginających się dziewczyn można znaleźć na oficjalnym profilu wyborów Miss SGGW w jednym z internetowych serwisów społecznościowych. Skąpo ubrane kandydatki oburzyły część osób, które – już po konkursie – wystosowały petycję do władz SGGW.

– Ta impreza ma seksistowski charakter. Kandydatki na zdjęciach i pokazach prezentowane są w jednoznacznie seksualnych pozycjach i kontekstach, a konkurs powiela szkodliwe, szowinistyczne schematy, które upokarzają kobiety – możemy przeczytać w petycji do rektora, opublikowanej 23 kwietnia.

– Wyrażamy ubolewanie, że państwowa uczelnia organizuje imprezę opartą na równie prymitywnych popędach oraz na upokorzeniu uczestniczek. Wzywamy władze SGGW do zmiany charakteru imprezy, lub wycofania się z jej organizowania – puentują oburzeni konkursem.

TU MOŻESZ PRZECZYTAĆ CAŁĄ PETYCJĘ


„Bielizna nie była wyzywająca”

Na te zarzuty, na swojej stronie internetowej odpowiedział samorząd studentów. – Kandydatki na zdjęciach i pokazach nie są prezentowane w jednoznacznie seksualnych pozycjach i kontekstach, a bielizna nie była wyzywająca. Sesje nie były przeprowadzane wbrew woli uczestniczek – można w nim przeczytać. Organizatorzy zapewniają też, że w czasie konkursu nie wystąpiły jakiekolwiek szkodliwe, szowinistyczne schematy, które miałyby upokarzać kobiety oraz że w tym roku, w choreografii nie było elementu tańca studentek ubranych w bieliźnie dookoła ubranego mężczyzny.

Taki element znalazł się w programie poprzedniej edycji, a film z tego wydarzenia też można obejrzeć w internecie.

W czwartek na stronie SGGW pojawiło się oficjalne oświadczenie rektora.

– Z przykrością odnotowaliśmy fakt, że na portalu społecznościowym ukazały się niestosowne fotografie z poprzedzającej wybory sesji zdjęciowej. Władze Uczelni nie miały wiedzy o formule sesji zdjęciowej oraz publikacji zdjęć przez studentów. Tego typu zachowania nie znajdują akceptacji władz i społeczności SGGW i są uznane za naganne – napisał rektor i dodał, że Wiedza, intelekt i postawa moralna były i zawsze będą w SGGW najwyższymi wartościami.

Tegoroczna gala odbyła się pod honorowym patronatem burmistrza dzielnicy Ursynów Piotra Guziała oraz marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.

Źródło: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,wybrali-najpiekniejsza-studentke-impreza-ma-seksistowski-charakter,84829.html

Reklamy

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s